Transformers: The Last Knight (2017)

Во кината од јуни 2017.

 

Жанр: АкцијаНаучна-ФантастикаАвантура

 

5.3/10

 

Година: (2017)

 

Држава:   /  / 

 

Режија: Michael Bay

 

Улоги:

Mark Wahlberg Cade Yeager
Anthony Hopkins Sir Edmund Burton
Josh Duhamel Colonel William Lennox
Laura Haddock Vivian Wembley
Santiago Cabrera Santos
Isabela Moner Izabella
Jerrod Carmichael Jimmy
Stanley Tucci Merlin
Liam Garrigan Arthur
Martin McCreadie Lancelot
Rob Witcomb Percival
Marcus Fraser Gawain
John Hollingworth Tristan
Daniel Adegboyega Saebert
Ben Webb Hengist (as Trent Seven)

 

Дејство:

Режисерот Мајкл Беј повторно ја презема режисерската палка за продолжението на сите познатиот серијал за Трансформери. Трансформери: Последниот витез е петто продолжение на овој серијал создаден според една од најпопуларните детски играчки.

Луѓето и Трансформерите се во војна, Оптимус Прајм си замина. Клучот за спасување на нашата иднина се наоѓа во тајните од минатото, во скриена историја на Трансформерите на Земјата. За да го спаси нивниот свет, Кејд Јигер формира сојуз со Бамблби, англиски лорд и професорката од Оксфорд за да ги дознае тајните за причината зошто Трансформерите продолжуваат да се враќаат на Земјата.

 

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *