Wonder (2017)

Wonder (2017)Во кината од ноември 2017.

 

Жанр: Драма

 

 

 

Година: (2017)

 

Држава: 

 

Режија: Stephen Chbosky

 

Улоги:

Julia Roberts Isabel Pullman
Jacob Tremblay Auggie Pullman
Owen Wilson Nate Pullman
Mandy Patinkin Mr. Tushman
Ali Liebert Ms. Petosa
Crystal Lowe Jullian’s Mom
Daveed Diggs Mr. Browne
Izabela Vidovic Via Pullman
Nadji Jeter Justin
Emma Tremblay Michelle
Sonia Braga Isabel’s Mother
Steve Bacic Justin’s Dad
Noah Jupe Jack Will
Danielle Rose Russell Miranda
Millie Davis Summer
Darcy Rose Byrnes Musical Theatre Student (voice)
Kyle Breitkopf Miles
Bryce Gheisar Julian

 

Дејство:

Филмот Wonder е заснован според бестселерот на Њујорк Тајмс, ја раскажува неверојатно инспиративната и срцепарателна приказна за момчето со име Август Пулман. Тој е роден со деформација на лицето, поради која не можел нормално да се образува. Станал вистински херој, кога, сепак, се запишал во петто одделение во основното училиште. И додека неговото семејство, школските другари и друштвото се борат да откријат сочувство и разбирање за неговите напори, со неговата неверојатна авантура тој ќе им докаже дека со упорноста и храброста може сѐ да постигне во животот.
Премиерата за филмот Wonder во кината започнува од 17 ноември.

Трејлер:

Можеби ќе ви се допадне:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *